Mehmetçik Vakfı ve Tınaztepe Gayrimenkul Yönetimi Tic. Ltd. Şti.

Tarihçe

1. Mehmetçik Vakfı ve Tınaztepe Gayrimenkul Yönetimi Ticaret Limited Şirketi 14 Temmuz 2009 tarihinde TINAZTEPE ailesinden müteveffa Münir TINAZTEPE’nin vasiyeti gereği vefatından sonra Tınaztepe Çarşısındaki hisselerinin Mehmetçik Vakfına intikal etmesi üzerine Tınaztepe Çarşısı’nda kurulmuştur.

2. Tınaztepe Çarşısı; 1965 yılında Cemalettin TINAZTEPE ve Oğulları Kolektif Şirketi tarafından ilk önce “Tınaztepe Sineması” olarak işletilmiş, 1974 yılında imar değişikliği yapılarak halkımıza, esnafımıza, Bakırköy’ümüze katkı sağlayan en eski, en bilinen, en prestijli çarşısına dönüştürülmüştür.

3. 2015 yılında, kardeşlerden İbrahim Feridun TINAZTEPE’nin vefatı üzerine vasiyeti gereği hisseleri de TSK Mehmetçik Vakfı’na intikal etmiştir.

4. Şirketin ortaklık yapısı; Sn. Halidun TINAZTEPE, TSK Mehmetçik Vakfı ile Tınaztepe Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan oluşmaktadır.

5. Mehmetçik Vakfı ve Tınaztepe Gayrimenkul Yönetimi Ticaret Limited Şirketi halen mevcut kuruluşu ile Tınaztepe Çarşısında sahip olduğu dükkân ve işyerlerini kiralamakta, çarşının yönetim görevini yerine getirmekte ve elde edilen gelirlerle Mehmetçik Vakfı ile Tınaztepe Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfını desteklemektedir.